Zamknięcie spółki w Czechach

Możliwości ukończenia działalności pośrednictwem spólki s.r.o. w Czechach są następujące:

  1. Zbycie (sprzedaż) udziału w spółce
  2. Likwidacja spółki
  3. Zgłoszenie do upadłości

ad.1) Najprostszym zposobem jest zbycie udziału w spółce. Wystarczy zawrzeć umowę o zbyciu udziału w spółce i podać wniosek do sądu o zapisanie tych zmian.

ad2) W tym wypadku zgromadzenie wspólników musi zadecydować o likwidacji spółki formą aktu notarialnego.  Następnie trzeba tą informację ogłosić w handlowym dzienniku urzędowym. Dopiero potem można spółkę zlikwidować i wykreślić z rejestru handlowego. Cała procedura może potrwać około pół roku.

ad3) W wypadku, że zobowiązania spółki są wyższe niż aktywa spółki,  trzeba ogłosić upadłość spółki. W tym wypadku jest obowiązek złożyć zaliczkę w wysokości 50.000 CZK u kompetentnego sądu rejonowego w Czechach.

O Zbigniew Mrózek

doradca podatkowy na terenie Republiki Czeskiej. Od roku 1995 jest członkiem Izby Doradców Podatkowych Republiki Czeskiej, zapisany pod numerem 1681. Prowadzi biuro księgowe, które specjalizuje się w kompleksowej obsłudze polskich klientów. www.business-czechy.pl
Ten wpis został opublikowany w kategorii Prawo handlowe i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *