Zysk ze sprzedaży udziału w czeskiej spółce

Jeżeli w chwili zbycia udziału w czeskiej spółce s.r.o. nie ubiegło więcej niż 5 lat od jego nabycia, podlega zysk z tej transakcji ( cena sprzedaży – cena zakupu) wg. czeskiej ustawy o podatku dochodowym podatku w wysokości 15 %.

Jeżeli osoba posiadająca taki udział ma miejsce zamieszkania w Polsce (wg. Artykułu 4 UMOWY między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Republiki Czeskiej w sprawie unikania podwójnego opodatkowania w zakresie podatków od dochodu i majątku) to zgodnie z Artykułem 13 punkt 4. tej UMOWY osoba ta rozliczy się z tego dochodu tylko w Polsce, w Czechach taka osoba nie podlega opodatkowania z tytułu takiego przychodu.

O Zbigniew Mrózek

doradca podatkowy na terenie Republiki Czeskiej. Od roku 1995 jest członkiem Izby Doradców Podatkowych Republiki Czeskiej, zapisany pod numerem 1681. Prowadzi biuro księgowe, które specjalizuje się w kompleksowej obsłudze polskich klientów. www.business-czechy.pl
Ten wpis został opublikowany w kategorii podatek od osób fizycznych, Unikanie podwójnego opodatkowania i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *