Prowadzenie kantoru na terenie Republiki Czeskiej

Rozpoczęcie prowadzenia kantoru na terenie Republiki Czeskiej przez obywatela Rzeczpospolitej Polskiej jest niezwykle proste.

Prowadzenie kantoru na terenie republiki Czeskiej jest uregulowane ustawą Dz.U. nr. 219/1995, ustawa dewizowa (devizový zákon) a dalej obwieszczeniem rządowym Dz.U. nr. 376/2009. Czynność ta nie spada do kompetencji ustawy o działalności gospodarczej Dz.U. nr. 455/1991 (” o živnostenském podnikání (živnostenský zákon)).

Kantor można otworzyć dopiero po rejestracji osoby ubiegającej się w Czeskim Banku Narodowym. Zarejestrować potrzeba także każdy poszczególny punk (lokal) prowadzenia kantoru.

Warunki rejestracji w Czeskim Banku Narodowym są następujące:

  • osoba wnosząca podanie oraz jej wspólnicy i członkowie zarządu muszą być nienaganni
  • osoba prowadząca taką działalność musi być przynajmniej absolwentem szkoły średniej i posiadać maturę

Więcej informacji w języku czeskim można znaleść na stronach Czeskiego Banku Narodowego.

O Zbigniew Mrózek

doradca podatkowy na terenie Republiki Czeskiej. Od roku 1995 jest członkiem Izby Doradców Podatkowych Republiki Czeskiej, zapisany pod numerem 1681. Prowadzi biuro księgowe, które specjalizuje się w kompleksowej obsłudze polskich klientów. www.business-czechy.pl
Ten wpis został opublikowany w kategorii Wymagania prawne i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *