Minimalne wynagrodzenie pracownika, które podlega ubezpieczeniu w Czechach

Jeżeli pracownik ma miesięczne wynagrodzenia do 2.500 CZK miesięcznie, nie podlega to wynagrodzenie ubezpieczeniu społecznemu w Republice Czeskiej.

Najniższe wynagrodzenie, które powoduje że pracownik podlega ubezpieczeniu w Republice Czeskiej, jest 2.500 CZK miesięcznie.

Składki ubezpieczeń z wynagrodzenia 2.500 CZK są następujące :

Wynagrodzenie butto: 2.500 CZK

 • ubezpieczenie społeczne (ZUS)  pracodawca 625 CZK
 • ubezpieczenie zdrowotne pracodawca 225 CZK

Całkowite koszty pracodawcy 3.350 CZK

 • ubezpieczenie społeczne (ZUS) praconik 163 CZK
 • ubezpieczenie zdrowotne pracownik 855 CZK

Wynagrodzenie netto 1.482 CZK

O Zbigniew Mrózek

doradca podatkowy na terenie Republiki Czeskiej. Od roku 1995 jest członkiem Izby Doradców Podatkowych Republiki Czeskiej, zapisany pod numerem 1681. Prowadzi biuro księgowe, które specjalizuje się w kompleksowej obsłudze polskich klientów. www.business-czechy.pl
Ten wpis został opublikowany w kategorii Ubezpieczenie społeczne i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Minimalne wynagrodzenie pracownika, które podlega ubezpieczeniu w Czechach

 1. Adam pisze:

  Witam,

  Pracuje na teacie w Czechach, firma placi za mnie pelne uzezpieczenie spoleczne, chcialbym jednak otworzyc firme z zona , obecnie oplacam zonie minimaplen ubezpieczenie 1080 CZK to chyba tylko zdrowotne, jakich stawek ubezpieczen nalezy sie spodziewac dla mmnie dodatkowo i dla zony ?

  Drugie pytanie dotyczy podatku dochodowego, spodziewam sie straty w pierwszym okresie dzialalnosci, czy strata ta moze byc odliczona od dochodow uzyskanych na etacie ?

  Beda zoobowiazany za pomoc

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *