Świadczenie usług spedycyjnych według czeskich przepisów

Spedycja – świadczenie usług transportowych bez własnych środków transportu w świedle prawa czeskiego

Usługi transportowe – spedycyjne należące do handlu wolnego według czeskich przepisów:

 Pośrednictwo transportu rzeczy z danego miejsca do miejsca docelowego, przy czym jedno z miejsc, do którego jest towar dostarczany, lub z którego jest wysyłany musi być na terenie Republiki Czeskiej a także działania z tym powiązane, przede wszystkim zawieranie umów o przewozie towarów do miejsca dolcelowego, sporządzanie dokumentów przewozowych, zapewnienie załadunku oraz magazynowanie przesyłki, asysta przesyłki, rozpatrzenie reklamacji wynikających z transportu. Reprezentowanie w procedurach celnych na podstawie pełnomocnictwa. Wypełnienie, złożenie deklaracji celnej w urzędzie celnym zapewniającej przewóz towarów w odpowiednich procedurach celnych.

Nie obejmuje transportu własnymi środkami transportu.

O Zbigniew Mrózek

doradca podatkowy na terenie Republiki Czeskiej. Od roku 1995 jest członkiem Izby Doradców Podatkowych Republiki Czeskiej, zapisany pod numerem 1681. Prowadzi biuro księgowe, które specjalizuje się w kompleksowej obsłudze polskich klientów. www.business-czechy.pl
Ten wpis został opublikowany w kategorii Usługi na rynku EU, Wymagania prawne i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *